sadsad x
asdasd

Bazen kendinizi motive etmek için yapabileceğiniz en iyi şey sadece başlamaktır.

16 Şubat 2017

bel korsenizi nasıl alışkanlık haline getiririz ?

Bel korsenizi nasıl alışkanlık haline getiririz?


Bel eğitimine başlamak ister yeni yıl hedeflerinizden biri olsun, isterseniz yılın herhangi bir zamanı sağlıklı yaşam tarzına geçmeyi düşünüyor olun; Tebrikler! Bu kararı vermek sağlığınıza ve formunuza kavuşma yolunda büyük ve doğru bir adım.

Bu büyük karar ilk adımınızdır. Başlama kararınızdan daha önemli olabilecek şey ise; bu adımı takip edecek küçük kararlarınızdır. Bel eğitimi ve daha sağlıklı olma kararınızın etkili olabilmesi için her gün bu kararları takip etmelisiniz. Diğer bir deyişle; bel korsesinden en iyi sonucu almak için kesinlikle bunu günlük alışkanlık haline getirmelisiniz.

Rutinimizde ve hayat tarzımızda yeni alışkanlıklar edinmek kolay bir başarı değildir. Kararlılık, söz ve kendinizi bu yolda ayarlamanıza yardımcı olacak bütün araçları gerektirir.

Psikologlar bu yüzden insan davranışları, motivasyon ve alışkanlıklar edinmek hakkında önemli miktarda araştırma yapmıştır. Her ne kadar irade göstermeden kolayca sonuca ulaşmak güzel olsa da bilim bunun mümkün olmayacağını gösterir.

Bel eğitim rutinini sonuna kadar bir alışkanlık haline getirmek için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, bu kanıtlanmış stratejileri uygulayın!

Kısa ve uzun süreli hedefler belirleyin

Kısa ve uzun süreli hedefler belirleyin

Sağlığınızın birkaç ay sonra nasıl olmasını istediğinizi düşünün (ve daha sonrası) belki vücudunuzun yazın kumsala hazır hale gelmesini istiyorsunuz, belki de düğününüz için incelmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca ruhsal durumunuzu da düşünün. Kendiniz hakkında nasıl hissetmek istiyorsunuz? Enerji seviyenizin nasıl olmasını istiyorsunuz? Bu fikirleri not alın ve hangi uzun süreli hedefin sizi daha iyi motive edeceğine karar verin.

Şimdi biraz zaman ayırın bu hedeflere ulaşmanızda hangi günlük kararları vermeniz gerektiğini düşünün. Sadece istemekle hedefinize ulaşamazsınız; harekete geçmeniz gerekiyor. (Günlük bel inceltme örnekleri için bu postun altına baktığınızdan emin olun)

Mevcut alışkanlıklara yeni alışkanlıklar kazandırın

Bazı alışkanlıklara sadık kalmayı zor yapan şey temel olarak sizin yaşam tarzınızdan farklı olmalarıdır. Eğer sağlıklı bir alışkanlık yaratmak için yaşam tarzınızdan uzaklaşmanız gerekiyorsa, bir engele çarptığınızda bu alışkanlığı bırakma ihtimaliniz vardır. Doğal olarak en rahata ve en az direniş yoluna geri dönersiniz.

Yapabileceğiniz şey şimdiki ortamınızı ve rutininizi alışkanlığınızı kendinize hatırlatmasında kullanın. Bu alışkanlığa sadık kalmayı kolaylaştırır.

Örneğin bel eğitimini, egzersizi ve sağlıklı beslenmeyi içine katabileceğiniz günlük rutinleriniz vardır. Ne yaparsanız yapın size alışkanlığınızı hatırlatmaya yardımcı olacak ipuçları belirleyin. Power of habit (Alışkanlığın gücü) kitabının yazarı görsel hatırlatıcıların beyninizi alışkanlıkları hatırlama yönünde tetiklediğini söylüyor.

yamuna korse termal tayt modelleri

Kendi rutininize katabileceğiniz basit öneriler:

Sabahları telaş ile ne seçeceğinize karar vermek yerine akşamdan ne giyeceğinizi ayarlayın ve korsenizi de bu kombinin içine katın. Sadece bir dakikanızı alacaktır.

İşe giderken yanınıza bir şişe su alın. Ne zaman zararlı atıştırmalıklara yönelecek olsanız; önce su içmeyi deneyin.

Yemek hazırlama planına katılın ve sağlıklı yemek tavsiyeleri alıp plan yapın. Yemek hazırlamanızı hatırlatması için telefonunuza alarm kurun.

Banyo aynanıza motivasyon sağlayacak notlar ve resimler koyun ve bunlar size ne yaptığınızı ve neden yapığınızı hatırlatsın.

Hangi alışkanlığın size yararlı olacağı değişkenlik gösterir ama zaman ayırıp gerçekleştirebileceğiniz kısa dönemli hedefler belirlemek; uzun dönemli hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Seçeneklerinizi basitleştirin

İrade üzerine yapılan araştırmalara göre; beynimiz bir günde çok fazla seçenekle karşı karşıya kaldığında boğulur. Bu yüzden bazı etkili liderler örneğin; Mark Zuckerberg (Facebook kurucusu) Barack Obama gibi, her zaman aynı kıyafetleri giyerler. Böylece enerjilerini önemli kararlar vermeye harcarlar. Tamam, onlar erkek belki bu onların olayı ama buradan çıkarmamız gereken şey, gün içerisinde verdiğimiz küçük kararlar enerji seviyemizi etkileyebilir. Bu yüzden önemli olmayanlardan kurtulmalısınız.

Gardırobunuzu basitleştirmeye ek olarak, yemek seçeneklerinizi basit hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Haftalık yemek planı yardımcı olabilir ve zararlı yiyecekleri evinizden atarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz. Evde yoğurt ve meyve varken dışarı çıkıp zararlı yiyecek alma ihtimaliniz azalır. Eğer fastfood yemeye yeltenecekseniz çantanızda fıstık taşıyın böylece bir bahaneniz kalmayacaktır.

sağlıklı yaşamınızı görselleştirin

Sağlıklı yaşamınızı görselleştirin

Hedefler belirlerken birçoğumuz sadece son hedefe odaklanırız. Bahsettiğimiz gibi, hedef belirlemek yararlıdır ama harekete geçmek yerine sadece hayal kurarsanız kendinize zarar vermeye başlarsınız. Yazın bikini içerisinde nasıl gözükeceğinizi hayal etmek yerine kendinizi her gün bu hedefe ulaşmak için sıkı çalışırken gözünüzde canlandırın. Bu hayalinizi kontrol altında tutarken motivasyonunuza katkı sağlayacaktır.

Bazı pratik öneriler (motivasyon resimleri ve yazıları gibi) sıkı çalışmaya odaklanmanızı sağlar. Sadece sonuca odaklanmanıza değil. (İnstagram da gerçek değişimler görmek için yamunakorse sayfasına bakın)

Çalışmalarınız hakkında heyecanlanın ve kendinizi bir düşük beden korseye ulaşma konusunda motive edin. Ve bunu bir arkadaşınızla yapın! Spor yaparken sağlıklı beslenirken ve beraber belinizi inceltirken sadece birbirinize karşı sorumluluk duymakla kalmaz aynı zamanda çok daha fazla eğlenirsiniz.

Kendinizi kötü hissedebileceğiniz anlar için önceden plan yapın

Kendinizi tanırsınız ve büyük ihtimalle zayıflıklarınızı ve ne zaman kendinizi kötü hissedeceğinizi bilirsiniz. Belki spor yapmak için erken kalkmak zor gelir ya da stresli bir gün geçirdiğinizde gidip dondurma almaktan kendinizi alıkoyamazsınız. Bir kez kendinizi kandırdığınızda havlu atmaya daha yatkın olursunuz

Belki korsenizi yatağınızın yanına koyarsanız sabah kalkmak için daha motive olursunuz. Buzdolabınıza az kalorili ürünler koyarsanız bir şeyler yemek istediğinizde sağlıklı seçenekleriniz olur. Ve eğer zor bir gün geçiriyorsanız kendinize fazla yüklenmeyin. Neyin yanlış gittiğini düşünüp yarın için yeni bir plan bulun.

Alışkanlık Yaratmak: Bel İnceltme Rutini Örneği

bel inceletme rutini

Birinci hafta

İlk hafta için hedefiniz bir haftada 5 gün korsenizi giymek. İlk gün bir saatle başlayıp daha sonraki günler için bir saat daha ekleyebilirsiniz. Eğer gerekirse bir günde iki kere aralıklarla giyebilirsiniz. Haftanın sonunda korsenizi 4-6 saat giyiyor olmalısınız. Gün içerisinde ne kadar su içtiğinizi not alın.

İkinci hafta

Bu haftaki hedefiniz korsenizi günde 8 saat giymek. Eğer gerekiyorsa yine günde iki kere aralık belirleyerek toplamda 8 saat kullanabilirsiniz.

Bu noktada sağlıklı beslenme planı oluşturmadıysanız hemen yapın

Üçüncü hafta

Artık yamunakorsenizi günde 8 saat rahatça kullanıyor olmalısınız. Bu hafta aralık olmadan giymelisiniz.

Bu hafta 5 gün egzersiz yapmayı planlayın.

Dördüncü hafta

Bu haftada hedefiniz 10 saat kullanmak olmalı. Umarız bu haftaya kadar alışkanlıklarınızı oluşturdunuz. Bir kez bel inceltme rutinine alıştığınızda fitness rutininizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İyi şanslar! Bazen kendinizi motive etmek için yapabileceğiniz en iyi şey sadece başlamaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.