sadsad x
asdasd

GÜVENLİ VE ETKİLİ WAIST TRAINING İÇİN PÜF NOKTALARI

16 Ağustos 2021

GÜVENLİ VE ETKİLİ WAIST TRAINING İÇİN PÜF NOKTALARI


Waist trainer korseler, özellikle ürün için çıldıran ünlülerle birlikte çok büyük popülerlik kazanan yüksek kompresyonlu şekillendirici giysilerdir. Bel ölçüsünü azaltmak için belinize çekerek işe yarar ve insanlara kum saati şekli elde etmelerine yardımcı olur. Uzun bir süre giydikten sonra bile bu incelmiş şeklinizi koruyabilirsiniz.

Yine de, bel eğitimine (waist training) anında sonuç alma beklentisiyle yaklaşmamalısınız. Waist trainer korseyi giyer giymez vücudunuzun değiştiğini görebilirsiniz ama kalıcı olacak sonuçları görmeniz zaman alacaktır.

Bel eğitimine başlamadan önce nasıl etkili ve güvenli bir şekilde yapabileceğinizi bilmeniz gerekir. İşte bel eğitimi yolculuğunuz için izlemeniz gereken bazı ipuçları:İyi kalite bir ürün alın

İyi kalite bir waist trainer korse belki ucuz değildir ama yatırımınıza değer. Daha ucuz iç çamaşırları ve moda korseler vücudunuzun orta kısmını şekillendirmeye yardımcı olabilir ama sadece geçici sonuçlar için tasarlanmıştır. Eğer uzun vadeli vücut hedefinize yardımcı olacak bir şey istiyorsanız, iyi kalite bir waist trainer korse sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Mükemmel waist trainer korsenizi ararken, almadan önce biraz araştırdığınızdan emin olun. Malzeme kalitesi gibi detaylara önem verin. Waist trainer korseler için en çok kullanılan malzemelerden bazıları; lateks, neopren, naylon ve pamuktur. Muhtemelen en çok bulunan waist trainer korseler diğer materyallerden ziyade lateksten yapılıyor. Fakat, bedeninizi anlamanız ve hassas ciltlileri rahatsız edebileceğinden özellikle latekse karşı olan alerjilerinizi göz önünde bulundurmak gereklidir.

Düzgünce işe yarması gerektiği için güç ve destek sağlayacağından waist trainer korsenin içindeki balenleri değerlendirmek de önemlidir. Olabilecek en üst düzeyde desteği ve bel eğitimi sonuçlarını sağlayacağından esnek çelik balenli bir korse aradığınızdan emin olun.

Uzun süre dayanmayacağından ve çok fazla destek sağlamayacağından ucuz plastik balenli waist trainer korselerden veya bel eğitimi için moda olan korselere güvenmeyin. İdeal waist trainer korseler; düz, spiral ya da ikisinin de birleşimi olan çelik balenlerden yapılmıştır. Düz balenler, korsenizin şekli ve sağlamlığı için tasarlanırken spiral çelik balenler vücut şeklinizi daha iyi şekillendirmek için tasarlanmıştır.

Yamuna Latex Korse ve Yamuna Askılı Premium Korse ürünlerimiz çelik balenler ve Latex kumaş sayesinde hem size gereken desteği sağlar, hem de uzun yıllar boyunca dayanıklılığından hiçbir şey kaybetmeden kullanılır.


Doğru bedeni alın

İlk kez alanların çoğu , hedeflerini daha hızlı ulaşacağını düşünüp daha küçük bedenli waist trainer korse alarak yanlış yapıyor. Ancak durum böyle değil. Uzun bir süre waist trainer korsenizi giyeceğinizden, nefes almanıza, yaşam stilinize ve aktivitelerinize uyum sağlayacak bir iç çamaşırına ihtiyacınız olacaktır.

Tam oturmayan waist trainer korseler basit bir şekilde etkili değildir ve rahatsızdır. Eğer giyebilirseniz, muhtemelen kendinizi acı içinde bulacak ve sonunda pes edeceksinizdir. Bununla birlikte, waist training korselerin çoğu ilk giydiğinizde çok sıkıdır. Ancak nefes almanızı, oturup kalkmanızı ya da herhangi bir hareketinizi kısıtlamadığı sürece vücudunuz buna alışmaya başlayacaktır.

Yeni bir waist trainer alırken giysi bedeninize güvenmeyin, vinil veya kumaş bir mezurayla ölçülerinizi alın. Göbek deliğinin birkaç parmak yukarısında bulunabilen gövdenizin en ince kısmı olan belinizi ölçmeniz gerekiyor. Mezuranızın yere paralel olduğundan emin olun ve beliniz boyunca fazlaca sıkmadan rahat bir şekilde ayarlayıp ölçün.


Doğru bir ölçüm için işlemi bir daha tekrarlayın. Eğer birinci ölçümden daha farklıysa, üçüncü kez ölçün ve üç ölçümün ortalamasını alın.

Ürünü internetten satın alacaksanız, ödemeyi yapmadan önce bedeninizi kontrol etmeyi unutmayın. Beden tablolarının markadan markaya farklılık gösterebileceğini unutmayın. Beden numaralı giysiler sizin bel ölçünüzle aynı olmayabilir, bu nedenle bedeninizi dikkatli bir şekilde belirtin. Eğer ölçünüz iki bedenin arasında denk geliyorsa, büyük olan seçeneği seçin.Beden tipinize uyan waist trainer’ı seçin

Korseye başlamadan önce hangi bel korsesinin kendi kıvrımlarınıza ve vücut tipinize en uygun olduğunu bilmelisiniz. Vücut tipi, bel eğitimi sonuçlarınızı etkileyebilecek önemli bir faktördür.

Her korse modeli, farklı bir vücut tipine uyması için yapılmıştır. Kıvrımlı kadınlar için olan waist trainer korseler, uzun ve ince vücut tiplerine uygun olmayacaktır. Fazla kıvrımlı veya yeterince kıvrımlı olmayan bir korse, kullanıcının acı çekmesine veya kötü görünmesine neden olabilir.

Sadece vücut tipinize en uygun şekillendiricilerle kendinizi daha rahat hissedecek ve daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Buna ek olarak, vücudunuza uygun bir korse sizi müthiş gösterecek ve hissettirecektir.


Çok fazla sıkmayın

Bazı kadınlar, hızlı sonuçlar elde etmek ümidiyle waist trainer korseleri eline geçer geçmez en sıkı ayara getirmeye gidiyor. Fakat, bu sadece şekillendirici korsenizi daha çabuk mahvedecek ve bel eğitimi maceranızı kötü bir tecrübeye dönüştürecektir.

Şekillendirici korsenizi en sıkı ayarda getirecek şekilde kapatmanın, morarma gibi sonuçları olabilir. Ayrıca oksijen kaynağınızı azaltıp bayılma hissi ve baş dönmesiyle sonuçlanan bir nefes darlığına neden olabilir.

Belli bir miktarda sıkmak, aşamalı olarak bel çevrenizi zamanla yeniden şekillendirmek için gereklidir. Yine de, şekillendirici korsenizi giydiğinizde rahatça nefes alabiliyor, etrafınızda hareket edebiliyor ve günlük düzenli faaliyetlerinizi yürütebiliyor olmalısınız.

Güvenli ve başarılı bir bel eğitiminin anahtarı rahatsızlıktan kaçınmak ve vücudunuzu dinlemektir. Kısacası, rahatsızlık seviyenizi anlamanız gerekiyor. Kısıtlı hareket, acı, uyuşma ve nefes almada zorluğu bir kere yaşadığınızda, sizin ve korsenizin iyiliği için korsenizi kesinlikle gevşetmeniz gerekir.Kendinizi yavaşça alıştırın

Yeni bir şey denemek o kadar heyecan vericidir ki waist trainer korseniz gelir gelmez onu giymek çekici gelebilir. Fakat daha önceden hiç denemediyseniz, ilk deneyiminizle birlikte biraz sürpriz yaşayabilirsiniz.

Waist trainer korseler çok dardır. Başlarken giyinmekte zorluk çekebilirsiniz. Vücudunuz bel çevrenizin etrafındaki sıkı baskıya alışkın olmayabilir. Benzer bir şekilde vücudunuza alışana kadar waist trainer korsenin kendisi de zaman ister. Korsenizin ve sizin birbirini tanımak için zamana ihtiyacı vardır.


Vücudunuzu ve korsenizi yavaşça tanıdığınız bu dönem terbiye olarak ifade edilir. Bu terbiye dönemi yeni bir korseye yavaş yavaş girmenize izin verir, böylece ikisi de rahatça birbirine şekil vermeye başlar. Bu, giymesi rahat hale gelene kadar insanların yeni ayakkabılarına nasıl girdiğine benzerdir.

Daha uzun aralıklarla yavaş yavaş çalışmadan önce korsenizi yaklaşık 1-2 saat giymekle başlayın. Zamanı her bir gün için yaklaşık yarım saat ila 1 saat arttırabilirsiniz. Şekillendirici korsenizi sıkıştırdığınızda ya da giyme süresi arttığında bütün süreç kendiliğinden ilerlemelidir.


Ara vermek de başladığınızda çok önemlidir. Kendinizi sürekli olarak aşırı germeyin ve ara sıra ara verin. Kendinize ve korsenize mola vermek için bel eğitiminden gün ayırdığınıza emin olun. Sabırlı ve ısrarcı olduğunuz sürece, yaklaşık bir ay sonra korsenizi daha uzun süre giymek için yeterince rahat hissedeceksiniz.Sağlıklı bir yaşam sürdürün


Bel eğitimi, ince bir bel çevresi elde etmek için tek yönteminiz olmamalıdır. Daha hızlı ve daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olması için bel eğitimi rutininize alışırken gerçek bir beslenme programı ve egzersiz planını da ilave etmek de hayati öneme sahiptir.

Karın bölgenizi hedefleyen özel egzersizlerle kardiyo antrenmanını birleştiren bir egzersiz rutini seçin. Daha fazla esneklik gerektirdiğinden mekik gibi yere yatılarak yapılan karın egzersizleri yapılırken korseyi giymekten kaçının. Korse hareketliliğinizi kısıtlarken bu çok zor olabilir.

Doğru yiyecekleri doğru zamanda tüketmek de iyi bir uygulamadır. Bel eğitimi, sizi doymuş hissettirmek için midenizi bastırarak yeme isteğinizi azaltır. Fakat abur cubur yemeye devam ederseniz bunun bir önemi kalmayacaktır. Bir sonraki öğüne kadar tok kalabilmeniz için gün boyunca sağlıksız yiyeceklerle atıştırma ihtiyacını ortadan kaldırmak için öğünlerinizi günde 6 küçük porsiyona ayırın.

Sağlıklı yiyecek ve öğünlerle birlikte, özellikle de egzersizler sırasında, çokça su içtiğinizden emin olun. Egzersizlerde vücut sıcaklığı artabilir ve susuzluğa neden olabilecek aşırı terlemeye yol açabilir.


Yamuna Korse olarak sizlere sadece satış anlamında değil, aynı zamanda korsenizi nasıl doğru kullanabileceğinize dair püf noktaları vermekten mutluluk duyuyoruz. Unutmayın, incelmek herkesin hakkı!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.