sadsad x
asdasd

DOĞUM SONRASI İYİLEŞME VE KİŞİSEL BAKIMINIZ İÇİN PÜF NOKTALARI

15 Haziran 2021

DOĞUM SONRASI İYİLEŞME VE KİŞİSEL BAKIMINIZ İÇİN PÜF NOKTALARI

Sonunda bebeğiniz dünyaya geldi! Bez değiştirme, emzirme ve sarılmaların arasında kendinize de zaman ayırmayı unutmayın! İşte doğum sonrası iyileşme sürecinde yardımcı olması, doğum sonrası kaygınızı gidermek ve kendinize geri dönmek için bazı püf noktaları:
Doğum Sonrası Hayatta Kalma

“Pek de hoş olmayan” bölümle başlayalım. Evet, yetişkin bezi takacaksınız ve doğum sonrası yolculuğun öne çıkan kısmı olmasa da söz veriyoruz ki hayatta kalacaksınız ve başarılı olacaksınız! Sadece bu süreci biraz kolaylaştırmak için bazı gerekli şeyleri hazır bulundurduğunuzdan emin olun!

Göğüs pedleri ve emzirme sütyeni – asla gereğinden fazlası olmaz! Yamuna Doğal Bambu Emzirme Sütyeni koşturmaca içindeki destek için harika bir seçenek!

Kabızlık giderici ilaç, kadın pedleri, ısıtıcı yastık ve doğum sonrası acınızı azaltmak için oturarak yıkanmak da yararlıdır.

Eğer emzirmeyi planlıyorsanız, göğüs kalkanı ve göğüs ucu kremi olmazsa olmaz!

Ve tabi ki doğum sonrası için olan iç çamaşırları ve / veya Yamuna Latex Korse! Abdominal baskı hem sizi iyi hissettirecek, hem de size göbek ve sırt desteği verecek.


Doğum Sonrası Rehberi ve Yardımı

Her hamilelik farklıdır. Her bebek farklıdır. İster ilk, ister dördüncü doğumunuz olsun; desteğe her türlü ihtiyacınız olacaktır. Fiziksel ve duygusal destek doğum sonrası iyileşme ve doğum sonrası kaygının azaltılması için hayati önem taşır.

Aynı süreci geçirmiş ve hâlâ bu süreçten geçen annelerle konuşup deneyimlerinizi paylaşmanız size de iyi gelecektir.Havanız Tekrar Yerine Gelsin!

Yardıma, desteğe ve iyileşmek için gereken zamanı kendinize vermeye “Evet!” diyerek başlayın! Ve tabi ki “Başardın!” kafasında olmanız, zor doğum sonrası anlarının bazılarını ve uykusuz geceleri atlatmanıza yardımcı oluyor! Yine de kendinizi iyi hissetmiyorsanız, profesyonel yardım almaya bakın.


Doğum Sonrası Vücudunuzu Doğru Besinlerle Besleyin!

Emziriyor olun ya da olmayın, beslenme iyileşmek için önemlidir. Kendinize ve yeni doğan bebeğinize enerjiniz olması için sağlıklı bir beslenme düzeni sürdürmeniz gerekecektir. İyileşmenizin %70’i ne yediğinizdir, o yüzden iyi değerlendirin ve elbette ki vitaminlerinizi almayı unutmayın!

Sıkça güç şekerlemeleri yapın!

Dali, Einstein ve Aristoteles’in güç şekerlemesi ustaları olduğunu biliyor muydunuz? Hedefiniz, bebeğiniz uyurken yapacağınız 20 dakikalık kısa bir uykudur. Bu alışkanlık yorgunluğunuzu giderecek ve daha uzun süre uyanık kalmanızı sağlayacaktır.

Kendinizi Güzelce Şımartın!

Kendinizi tepeden tırnağa kadar şımartmak kendinize biraz sevgi göstermenin başka bir yoludur. Saçlarınız yaptırın, manikür/pedikür yaptırmaktan keyif alın, hatta cilt-vücut bakımınızı ve makyajınızı ileriye taşıyın.


Hareketlenin!

Ayağa kalkmak işin kilit noktasıdır. Bebeğinizle yürüyüşe çıkın ve her gün biraz temiz hava alın. Uzun gezintiler yapmaktan endişe etmeyin, ne yapabiliyorsanız yapın ve anın tadını çıkarın! Bir de tabi ki ne yaparsanız yapın Yamuna Korse’nin hamile giyim seçeneklerine bakıp kendinize uygun olanı bulun!   
 

 


 
   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.