sadsad x
asdasd

HASTANE ÇANTANIZDA OLMASI GEREKENLER

08 Haziran 2021

HASTANE ÇANTANIZDA OLMASI GEREKENLER


Doğum yapacağınız gün için bavul toplamak göz korkutucu olabilir. İşte bu yüzden püf noktalarını seviyoruz!

Hastane için hazırlanırken ne getireceğimize dair karanlıkta kalmışız gibi hissediyoruz! “Hastanede neler var?”, “Neye ihtiyaç duyacağım?”, “Bebeğe belli eşyalar getirmek gerekiyor mu?”, “Hastanede bebek bezi veya ıslak mendil var mı?” gibi sorular kafanızı meşgul ediyor olabilir.

Hazırlıklı olup ihtiyaç duymadığımız bir sürü fazladan eşyayı götürecek kadar da abartmadığımızdan emin olmak isteriz. Bu yazıda size hastane çantanıza koymanız gerekenleri yazdık. 

Atıştırmalıklar: Sağlıklı atıştırmalıklar getirin. Kafeterya 7/24 açık olmayacak ve gecenin garip saatlerinde uyanık olacaksınız. Kendiniz ve eşiniz için atıştırmalık yiyecekler getirmek iyi olacaktır. Kurutulmuş meyve, kraker, kuruyemiş, atıştırmalık barlar gibi yiyecekler hem sağlıklı hem de doyurucu tercihlerdir.

Kıyafet: Hem rahatça emzirebileceğiniz hem de ziyaretçi geldiğinde güzel görüneceğiniz rahat pijamaları bavulunuza koyun. Yamuna Korseli Emzirme Atleti hem kolayca emzirmenize olanak tanır, hem de yumuşak yapısıyla sezaryen doğumdan bile sonra kullanılabilir. Ayrıca bel kısmındaki korse anında belinizi iki beden inceltir.Elektronik Eşyalar: Kameranızı (tabi ki şarj edilmiş şekilde), tripodunuzu, telefonlarınız için şarj aletlerinizi ve sizi eğlendirecek her şeyi bavula koyun. Sonuçta bir süre hastanede kalacaksınız. 

Tuvalet Malzemeleri: Kişisel hijyeniniz için getirmeniz gerekenleri açıklamaya bile gerek yok ama yanınızda fazladan havlu getirin. Evinizin rahatlığına hastanede sahip olmak ve orada kaşındıran havluları kullanmamak sizi çok iyi hissettirecektir.

Bebek İçin: Hastanede bebek bezi, ıslak havlu ve geri kalan başka şeyler mevcuttur. Birkaç pijama, eve gidiş kıyafeti ve kurdeleli saç bandı gibi fotoğraf çekimi için aksesuarları da yanınızda getirdiğinizden emin olun. Ayrıca hastanede size verilen bebek kusmuk bezi, bebek bezi, ped gibi şeyleri de çantaya stoklayın!


Yastık/Battaniye: Uykusu hafif ve kendi yatağınızda olmayı seven biriyseniz kendi yastığınızı, kulak tıkacınızı ve battaniyenizi götürmek sizi çok daha rahat hissettirecektir.

Terlikler: Hastanede gezinmek için terliklerinizi ve rahat çoraplarınızı getirin! Doğum yaptıktan sonra ayakkabı giymek ya da eğilmeyi düşünmek istemezsiniz.

Bol bol fotoğraf ve video çekmeyi unutmayın! O zaman hoş olmaktan çok uzak hissedeceksiniz ama geriye dönüp baktığınızda fotoğrafları ve videoları çektiğiniz için çok memnun olacaksınız. Evinizin neşesi bebeğiniz için tebrik ederiz!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.