sadsad x
asdasd

Korse Takmak Zayıflatır Mı?

12 Mart 2018


incelmek korse ve deneyim Korse kullanmanın faydaları ve zararları, korse hakkında en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Genellikle hafif kilolu tabiri caizse balık etli kadınların giyerek zayıf gösterdiğine inandığı korse hakkında bir diğer önemli soru da zayıflatıp zayıflatmadığına dairdir. Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar ise korse kullanma sürecinin kalça ve leğen kemiği bölgesindeki fazla olan yağları yakmada etkili bir yöntem olduğunu göstermektedir.

Korse Giymek Kilo Verdirir Mi?


Korse giyerek vücutta ekstra bir enerji harcanmasını sağlamaz. Bu durumda aşırı terleme yöntemi ile vücuttan atılan öge sudur. Korse kullanma sadece kilo vermek amaçlı olarak değil, aynı zamanda belirli sağlık problemlerinin yanı sıra dik ve doğru bir duruş için de kullanılmaktadır.

Bir davete ya da düğüne giderken göbeğinizden, baseninizden ya da kalçanızdan dolayı aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissedemiyorsanız, bu kısımda korseler tam bir kurtarıcı görevi görmektedirler. Sağlık sorunları sebebiyle korse kullanma ise göbek fıtığı, bel ağrıları ve sezaryen doğum sonrasında kullanılması önerilmektedir. Kullanım sırasında aşırı terleme olacağından dolayı,içinize pamuklu bir bluz giyip,vücut hijyenine devam etmelisiniz. Aksi takdirde mantar gibi cilt problemleri ile baş etmek durumunda kalabilirsiniz.Ayrıca aşırı ter ile temas korse içerisindeki balenlerede zarar verip zamanla oksitlenerek,kırılmalarına neden olabilir.

Korse Takmak Zayıflatır Mı ve Beli İnceltir Mi?

Doğru teknikler ile kullanıldığı takdirde korse kullanma kalıcı zayıflama ve kilo kaybı sağlamaktadır. Zayıflatıcı korseler, erkek korse, medikal korse, çelik korse, hamilelik sonrası korse gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Özellikle bel bölgesinde bulunan, göbek ve karın yağlarını yok ederek bölgesel zayıflamayı sağlamaktadır.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar göstermektedir ki korse giymenin zayıflama ve kilo vermeye ilişkin olumlu yönleri bulunmaktadır. Eskiden kadınlar sadece kilolarını saklamak için kullansalar da günümüzde korse kullanımının amacı değişmiş ve zayıflama ile birlikte incelme etkisi de gösteren bir giysi haline gelmiştir. Bu kısımda önemli olan kullanılan korsenin kaliteli olması gerektiğidir.

Zayıflamak İçin Nasıl Korse Kullanılır?


Günde 8 saat korse kullanma ile korse vücut kalıbından hafif sıkı hale getirilir. Akşamları ise özellikle uyurken korse kullanımı önerilmemektedir.

Korse Kullanma Nasıl Olmalı ve Korsenin Zararları


-Korseyi uzman bir firmadan,vücut ölçülerinize uygun olan bedeni almalısınız.

-Şayet mümkünse profesyonel bir korse imalatçısına sizlerin ölçülerine uygun bir korse almalısınız.

‘ Yamuna Korse ‘ ile İncelmek Herkesin Hakkı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.