sadsad x
asdasd

KOŞUNUN BİLMENİZ GEREKEN 5 YARARI

22 Haziran 2021

KOŞUNUN BİLMENİZ GEREKEN 5 YARARI


Koşmaya var mısın? Koşu rutinlerinizi harekete geçirmek için koşunun 5 olağanüstü faydasını öğrenin!

1. Zihinsel Mutluluk

Hepimiz bunu biliyoruz, denemeyenler denesin! Koşudan sonraki bu harika zindelik hissi ve zihinsel mutluluk herkesin hissetmesi gereken bir şey. Hayatınızda harikalar yaratır ve size zihninizi açan inanılmaz bir iç huzur verir. Zindeliğin bu haline “Runners High” (Koşucu Kafası) denir. Bu hal endorfinin salgılanmasıyla koşu gibi orta seviye bir egzersiz için mükemmel olur.

- Antideprasan
- Stresi Azaltır


2. Ömrü arttırır

Journal of the American College of Cardiology” adlı tıp dergisinde yayınlanan bir araştırma düşük ölüm oranını sürekli koşmakla ilişkilendiriyor. Koşmak bağışıklık sistemini, kardiyovasküler sistemi, solunum sistemini ve vücudun diğer kısımlarını harekete geçiriyor ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini geciktirmeye yardımcı olan genel bir zindelik etkisi oluşturuyor.

- Sağlığı iyileştirme
- Cilt parlaklığı3. Bebek gibi uyuyun!

Uyku saatinde genel günlük aktivitelerden yorgun düşmüş olacağımızdan dolayı kulağa gereksiz gelebilir ama dahası var! Koşu, dengeli kardiyo egzersizlerinden birisi olarak günlük (sirkadiyen) ritminizi gündüzleri aktif olmaya ve geceleri dinlenmeye ayarlayarak uyku düzeninizi iyileştiriyor.

- Daha mutlu bir ruh hali
- Disipline alıştırır

4.Düşüncelerinizi düzenleme

Bedeninizle yalnız başına biraz zaman geçirmek, açıklığa kavuşturulması gereken durumlara net bir odaklanma sağlayabilir, peki neden? Gerçeklerin basit birleşimi: Koştuğunuzda, bedeninize bir bağlantı oluşturursunuz. Eğer bilmiyorsanız, fiziksel aktiviteler zihnin sürekli karmaşasını azaltıyor. Sizin, bedeninizin ve önünüzdeki yol arasında bir bağlantı kurulması, huzur anına ve problemlerinize dengeli bir şekilde dikkatinizi vermeniz için fiziksel aktiviteye sahip olacak şekilde dikkatinizi düzenliyor.

-Zihinsel form
-Şimdiye ve şu ana odaklanma 

5. Beden sağlığı tanısı

Koşu gibi dengeli bir hafif egzersiz dikkat etmenizi gerektirebilecek bedensel sorunları ortaya çıkarabilir. Koşu önemli vücut fonksiyonlarını ve organları harekete geçirir ve böyle yaparak iyi çalışmayan kısımları gösterebilir.  Ayrıca bedeninizle olan ilişkinizi geliştirir, fiziksel sağlık durumunuzu sürekli göstererek olası problemler için kendi vücudunuzun verdiği sinyalleri çözmenizi sağlar.

-Genel sağlığınızı iyileştirir
-Enerji seviyelerinizi arttırır

Günlük aktivitelerinize koşuyu ekleyin ve hayatınız için bu harika faydaları elde edin. Gününüzün sadece 15 ila 30 dakikasını ayırın, böylece doğru yolda olacaksınız!


Peki koşmanın yararını daha fazla arttırmak ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise size Yamuna Performans Termal Serisi’ni ve SaunaTech takımlarını öneriyoruz. Performans Termal Serisi ürünlerinde kullanılan özel Neotex kumaş sayesinde daha fazla terleyecek ve toksinlerle fazla kilolardan daha çabuk kurtulabileceksiniz.

Tabi ki spor yaparken de şıklığından ödün vermek istemeyen hanımlarımız da unutmadık. SaunaTech takımları sayesinde kadınlar hem sporda hem dışarıda şık ve rahat hissedecek. Üstelik bu takımların bulunduğu seriye adını veren SaunaTech teknolojisi sayesinde daha fazla terleyerek fazla kilolardan ve toksinlerden de kurtulabilecekler.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.